Vyhľadávanie

V ponuke je 121 nehnuteľností.
Novinky a aktuality
Zadajte dopyt Pripravujeme
Služby pre Vás Pripravujeme

REZERVOVANÝ - Nádherný dom s upravenou záhradou, výhľadom na prírodu, ihneď na bývanie, zariadený, Bzenov

Cena:
180 000,00 €
Kraj: Prešovský kraj
Okres: Prešov
Obec: Bzenov
Ulica: Bzenov
Kategória: Domy a vily
 
Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia
Počet miestností: 3
Podlahová plocha: 210 m2
Plocha pozemku: 872 m2
Energ. certifikát: Nemá
Balkón: áno
Loggia: nie
Terasa: áno
ID inzerátu: 2022066
  

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame Vám na predaj perspektívny poschodový rodinný v obci Bzenov. Dom bol postavený v roku ..... Konštrukcia domu je montovaná - ide o tzv. okál, čo boli jedny z prvých moderných nízkoenergetických novostavieb v 70-tych rokoch. Skladba múrov je drevená, s vnútornou izoláciou, zateplený zvonku minerálnou vatou Nobasil o hrúbke 200 mm, a úprava tehlovým obkladom - režným murivom, ktoré upravuje po stavebnej stránke správanie domu tak, že má parametre tehlového domu, nie montovaného. Zvnútra taktiež zateplenie vatou, a povrchová úprava stien omietkami. V streche - 30 cm penová izolácia. Dom má energetický audit na veľmi vysokej úrovni, úniky tepla sú takmer zanedbateľné. Na dome prebehla v roku 2017 rozsiahla rekonštrukcia - pôvodný azbestový obklad domu, ktorý bol typický pre okály, bol odstránený a nahradený zatepľovacím systémom, ďalej výmena elektroinštalácie - komplet meď, izolácia strechy, nová kúpeľňa, kuchyňa, odstránenie niektorých priečok vo dome, rozvody atď.
Z prednej časti domu sa nachádza krásna upravená predzáhradka, vstup do domu prednými dverami, na prízemí sa nachádza garáž s rolovacou garážovou bránou, technická miestnosť s plynovým kotlom, čerpadlom na vodu - jednoduché prepínanie medzi vodou z obecného vodovodu, a minerálnou vodou z vodojemu, ktorý zásobuje všetkých 10 rovnakých rodinných domov na ulici vodou z minerálneho prameňa. Náklady na vodu sú teda minimálne, voda je zdarma a platí sa len stočné. Ďalej je na prízemí 2x priestranná pivnica a jedna miestnosť, ktorá slúži ako "kancelária". Schodište vedúce na 1.poschodie domu je dvojramenné, betónové.
Na prvé poschodie sa dá dostať aj vonkajšími schodmi z pravej strany domu, kde sa dostaneme na zadnú terasu a tam sú hlavné vstupné dvere. Teda nie je potrebné vstupovať cez technické miestnosti, ale rovno do predsiene zo zadnej časti domu.
Pri vstupe sa nachádza predsieň, z ktorej vedú drevené masívne schody do podkrovia. Aktuálne je využívané ako pôjd, ale sú tam vyvedené všetky prípojky, takže v podkroví môžu vzniknúť ešte aj ďalšie obytné izby a taktiež kúpeľňa.
Vchodové dvere sú drevené - masív, v predsieni je vešiaková stena, a úložný priestor na oblečenie aj obuv. Po ľavej strane sa nachádza hosťovské WC s umývadlom.
Z predsiene vchádzame na chodbu, kde sa v ľavej časti nachádza vstup do kuchyne, ktorá je dostatočne veľká, s výhľadom do záhrady a na les, pracovná doska v tvare L, a všetky spotrebiče, plus prídavná pracovná plocha a prepojenie s obývačkou. Popri kuchyni vstupujeme do obývačky, ktorá je nadštandardne veľká. Vznikla po rozsiahlej rekoštrukcii v roku 2017 z pôvodne dvoch izieb - zbúraním priečky do malej izby a včlenením tohto priestoru do nádherne veľkej obytnej časti domu. V ľavej časti je jedálenská časť s masívnym dreveným stolom - z tejto časti je priestor čiastočne prepojený s kuchyňou. Masívna a rozmerovo komfortná časť s gaučovou súpravou je presvetlená veľkými francúzskymi oknami a výstupom na veľký balkón. V druhej časti je krb a dostatočne veľký priestor ešte na pracovňu, alebo iné využitie. Celková výmera obývačky s jedálňou je 49 m2. Ďalšou miestnosťou je spálňa s masívnou veľkou vstavanou skriňou po celej dĺžke steny. Rozmerovo taktiež nadštandardne veľká. Tretia izba na tomto podlaží aktuálne nie je využívaná, môže slúžiť ako detská - je orientovaná na druhú stranu domu s výhľadom na kopec a les. Na chodbe sa nachádza aj šatník. Ďalšou veľkou miestnosťou je kúpeľňa so sprchovacím kútom so sklenenou zástenou, 2x umývadlo, 1x WC, 1x bidet a množstvo skriniek, slúžiacich ako úložný priestor pre všetko, čo potrebujete (drogéria, čistiace prostriedky, uteráky, osušky atď.)
Pri dverách do kúpeľne sa nachádzajú dvere, vedúce do suterénu - garáž, technická miestnosť.
Dom zostáva z veľkej časti zariadený, a tak ho môžete ihneď využívať. Majitelia si berú so sebou do inej nehnuteľnosti len niekoľko kusov nábytku.
Pozemok je riešený terasovito - pri hlavnom vstupe na 1.poschodie je veľká terasa, kde je k domu pribudovaný drevený altánok s masívnym nábytkom - ktorý je využívaný takmer celoročne, nakoľko má steny uzavreté šnurovacími fóliami proti vetru a prachu. Na tejto ploche je vonkajší priestor na ukladanie dreva do krbu, využívala sa tam plocha na bazén, hojdačka a vonkajšie sedenie.
Schodíkmi v kopci sa dostaneme na ďalšiu terasu nad rodinným domom, kde môžete pestovať zeleninu, kríky s drobným ovocím alebo hrozno. Celý deň tam svieti slnko, môžete sa opaľovať a ste skrytí pred očami susedov. Do pozemku patrí aj zatrávnený svah až po vrchol kopca.
Z celého pozemku je nádherný výhľad na okolitú prírodu.
Obec Bzenov patrí k jedným najrýchlejšie sa rozvíjajúcich obcí v tejto oblasti, je napojená na MHD, má skvelú občiansku vybavenosť a je v porovnaní s ostatnými lokalitami je veľmi rýchlo dostupná z Prešova. Vzdialenosť od centra mesta z Trojice ku domu je 14 km.
Názor makléra: V porovnaní s inými nehnuteľnosťami tejto kvality je cena tohto rodinného domu veľmi výhodná. Dá sa okamžite sťahovať, a postupne vylepšovať tento domček podľa svojich predstáv. Tento rodinný dom samozrejme bude vyžadovať kozmetické úpravy podľa predstáv budúceho kupujúceho, ale ani zďaleka tam nemusíte robiť kompletnú rekonštrukciu. Dom pre jeho stav, polohu, tiché prostredie a prírodné prostredie jednoznačne odporúčam.
Pre bližšie info a termín obhliadky volajte Mgr. Jana Kimpanová, 0908 987 414.

Maklér:

makler
Maklér:Mgr. Jana Kimpanová
Telefón:0908 987 414
E-mail:kimpanova-ZVNC-tvojanehnutelnost.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.